+371 63021420 | info@kulk.lv +371 63048963 I pasutijumi@kulk.lv
21.11.2022

KULK Ziemas dienests uzņem darba jaudu

Ar pirmo sniegu aizvadītajā nedēļas nogalē Jelgavā uzsākti ziemas sezonas ielu uzturēšanas darbi. Uzlabojot transporta un gājēju satiksmes drošību, nodrošinām ielu un ietvju tīrīšanu un kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem. 

  • Pirmie darbi uzsākti 18. novembrī pulksten 22 – pazeminoties gaisa temperatūrai, veikta galveno un tranzīta ielu kaisīšana ar pretslīdes materiālu.
  • 19. novembra rītā uzsākta ietvju tīrīšana un kaisīšana.
  • 20. novembrī no pulksten 4.54 notika 3. maršruta – maģistrālo ielu un mazāko pilsētas ielu kaisīšana. 
  • Šodien, 21. novembrī, ap pulksten 4.15 rītā uzsākta maģistrālo un mazāko pilsētas ielu kaisīšana, paralēli tehnikai strādājot arī mazākās pilsētas ielās.

 Vienlaikus, turpinoties snigšanai, no 19. novembra ka tru dienu tiek veikta  ietvju, autobusu pieturu, skolu un citu ar pašvaldību saskaņoto teritoriju tīrīšana un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem. Darbi notiek gan manuāli – objektos strādā 35 sētnieki –, gan arī mehanizēti: ikdienā tīrīšanas darbos iesaistītas 13 traktortehnikas vienības.

 Būtiski! Jelgavas valstspilsētas ielas ir sadalītas četrās uzturēšanas klasēs, un to apstrāde ar pretslīdes materiāliem notiek prioritārā secībā. Visbiežāk tīrīšana un kaisīšana notiek pēc 3. maršruta, kas nozīmē secīgu visu asfaltēto ielu uzkopšanu ziemas periodā.